Çarşamba, Temmuz 16, 2008

Bu mimara bir daha iş verir miydin?

Alışveriş merkezlerini haftasonu gezmeyi sevmiyorum. O kadar kalabalık oluyorlar ki, bir oraya bir buraya koşturmaca oluyor. AVM'lerini gezdiğimde kitapçılara özel zaman ayırırım. Yeni çıkan kitapları, gözümden kaçanları, yeni dergileri tek tek incelerim. Haftasonları kitap incelemek çok zor oluyor. Kitapçılardan çıkmam saatler alır, ilk kez Barnes and Noble'a gittiğimde bir bütün gün içerde kalmıştım. Edebi Almancam iyi olmamasına rağmen Berlin'de yarım günümü geçirdiğimi biliyorum.

D&R 'a hızlıca girdim. Bu sefer amacım kitap almak veya bakmak değildi, hızlıca içersini gezip yenilik yapmışlar mı diye göz gezdirecektim. Paul Arden'in en son kitabı "Mesele ne kadar iyi olduğun değil ne kadar iyi olmak istediğin" adlı kitabı en sona raflarda gördüm. Kitabı esasında 10-15 dk içinde okumuştum, ama bunu satın almam gerektiği anladım.

Paul Arden Saatchi & Saatchi'de yaratıcı yönetmen olarak 15 sene çalışmış. Şimdi bir film yapım şirketinin başındaymış. Yazdıkları sadece reklamcıları ilgilendirmiyor. Tüm herkes özellikle girişimciler için ders alacak bölümler var. Başucunda durması, sık sık bakılması gereken bir kitap.

"Nerede ya da kim olmak istediğini bilmek sahip olduğun en büyük değerdir"

"Bir amaç yoksa başarmak zordur"

2 yorum:

Ned Dorsey dedi ki...

Güzel kitap. Çok da güzel bir tarz geliştirmişti ama Paul Arden geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetti Burak hocam... : (

İşitme Kaybı dedi ki...

Ben bu kitabı okumadım ama ben de alkım'a gittiğimde bu kitaba zaman ayırayım.avm ler çok sıkıcı geliyor bana da...

amaçsız yaşamak ne kötü...